Přehled událostí

10.2.2013 | Jak na OTE?

Vážení zákazníci,
na základě množících se dotazů ohledně registrace, přístupu a vyplňování výkazů na portálu CS OTE, zveřejňujeme odkazy na video průvodce, který Vás od A do Z provede všemi potřebnými kroky. Video průvodce připravil Aleš Hradecký ze společnosti SolarInvest ve spolupráci s CZEPHO.

Video 1 - rady jak získat podpisový certifikát PostSignum.
Video 2 - instalace certifikátu, registrace výrobce u CS OTE, atd.
Video 3 - vyúčtování podpory, vyplnění výkazu.


20.12.2012 | Změny ve výplatě podpory pro FVE od 1. ledna 2013

Vážení zákazníci,
od 1.1.2013 začne platit nový zákon 165/2012 Sb. a vyhláška ERÚ 346/2012, které stanovují nový rámec pro výplatu podpory za elektřinu z OZE. V důsledku toho se mění celý systém podpory výroby elektřiny z POZE a s tím i právní vztahy mezi účastníky trhu včetně způsobu financování podpory.

Dochází zejména ke změně subjektů v oblasti povinného výkupu, výplaty zeleného bonusu a vykazování výroby elektřiny. Jedním z mála pozitiv nového systému je znovuzavedení podpory decentralizované výroby, a to pouze v režimu zeleného bonusu (14 Kč/MWh VN a 28 Kč/MWh NN).

Stávající Smlouvy o podpoře a zelených bonusech automaticky zanikají k 31.12.2012. Smlouvy o připojení s PDS/PPS a smlouvy o výkupu silové elektřiny s obchodníky naopak zůstávají v platnosti. V případě volby povinného výkupu pro rok 2013 je nutné uzavřít do 31.12.2012 novou Smlouvu o výkupu elektřiny s Povinně vykupujícím. O zeleném bonusu se s OTE žádné smlouvy neuzavírají, nutná je pouze registrace v systému OTE, podpora zeleným bonusem nebude předmětem fakturace. Více informací na stránkách České fotovoltaické průmyslové asociace.

Pro vyplácení podpory od roku 2013, je nutné provést registraci v systému OTE (Operátor trhu). Registrace se provádí vyplněním formuláře na webových stránkách OTE. Formulář musí být před odesláním podepsaný vaším elektronickým podpisem (osobním certifikátem) a následný přístup do systému OTE probíhá též prostřednictvím stejného osobního certifikátu. Certifikát si musíte k tomuto účelu obstarat a nainstalovat do svého počítače a získáte jej např. na přepážkách České pošty (kontaktní místo CzechPoint). Před návštěvou pošty je však potřeba vyplnit několik formulářů, které jsou dostupné na stránkách certifikační autority PostSignum a to dle postupu pro získání certifikátu.

Po získání certifikátu a odeslání registračního formuláře, budete přistupovat do portálu OTE na adrese https://portal.ote-cr.cz/otemarket/. Přes tento portál budou zadávány veškeré údaje o výrobě a to jak pro výrobny provozované v režimu zeleného bonusu, tak i v režimu povinného výkupu, nicméně výplata nároku bude pře systém OTE probíhat pouze v případě zeleného bonusu. V případě povinného výkupu slouží portál pouze pro zadávání údajů o výrobě, ale výplatu bude provádět tzv. "Povinně vykupující" s kterým již pravděpodobně máte uzavřenu smlouvu.

Dále upozorňujeme, že pro bezproblémové zúčtování výroby za 12/2012, případně za 4.čtvrtletí/2012, dle starých smluv bude nutné předat distributorovi údaje o výrobě do 5.1.2013 viz. oznámení E.ON Distribuce.

Nové držitele licence také upozorňujeme, na povinnost zaregistrovat se na příslušné Správě sociálního zabezpečení (OSSZ) a u své zdravotní pojišťovny viz. zákony a fotovoltaika.


4.6.2012 | E.ON opět uděluje rezervace výkonu! Neváhejte!

Distribuční společnost E.ON opět povoluje připojení fotovoltaických elektráren k síti a to od 1.6.2012! Využijte příležitosti a zažádejte o cenovou nabídku prostřednictvím našeho poptávkového formuláře. Neváhejte! Jedná se o možná jednu z posledních příležitostí jak si zajistit rezervaci výkonu pro připojení FVE do sítě. O připojení je enormní zájem a uvolněná kapacita bude brzy vyčerpána!

25.4.2012 | Opět snižujeme ceny!

Instalace fotovoltaické elektrárny na Vaší střechu je opět o něco dostupnější! Využijte opětovné snížení našich cen a to až na úroveň od 37.000Kč za instalovaný kWp výkonu. Nabídka platí při objednání fotovoltaické elektrárny o výkonu 20-30 kWp a prostřednictvím našeho poptávkového formuláře.

9.3.2012 | Nové akční ceny!

Máte kladné vyjádření od distributora pro připojení fotovoltaické elektrárny? Využijte naší právě probíhající akci a objednejte realizaci u naší společnosti. Nabízíme rychlé jednání, výtečnou cenu, profesionalitu a vstřícné jednání. Zajistíme realizaci od projektu až po vyřízení administrativy. Ceny již od 40.000Kč/kWp!!! Neváhejte a nechte si od nás bezplatně zpracovat cenovou nabídku! Využijte poptávkového formuláře.

3.3.2009 | Nová služba pro Vás

Využijte naší nové služby pro on-line příjem Vašich poptávek. Vyplněním několika málo údajů nám poskytnete vstupní data pro výpočet velikosti, výnosu a návratnosti Vašeho potenciálního fotovoltaického systému. Následně Vám bude odeslána komplexní cenová nabídka, zohledňující polohu předpokládané instalace a konstrukčně stavební stránku Vaší nemovitosti.
Chci spočítat investici, výtěžnost a návratnost nyní.

2.2.2009 | Spuštění nových stránek

Spustili jsme pro Vás nové internetové stránky. Naší motivací k tomuto kroku je podávání komplexních a pravdivých informací v oblasti fotovoltaických systémů potencionálním klientům, investorům. V nejbližších dnech plánujeme spuštění on-line služby pro příjímání Vašich poptávek a nástroj pro kalkulaci odhadu výroby a návratnosti Vašich fotovoltaických systémů.